Postinor

Contraceptie

Postata de Ana Maria80108430 cu 15 ani in urma.

Dupa o surpriza (prezervativ rupt). am luat postinor. prima pastila la 2 ore dupa, iar cea de a doua la 16 ore. deci cu 4 ore intarziere....este vreo problema? trebuie luata o a treia pastila

Raspunsuri (2)

CRINUTA

acum 15 ani

din cate stiu eu (si am folosit si eu pe vremea cand eram prietena cu sotul meu)nu e necesar decat o singu ra pastila,si nu mai mult de 4 intr-o luna .asa ca ai mare grija nu trebui sa disperi ....

mihaela cristina

acum 11 ani

am luat postinor in prima ora de la contactul sexual iar a a 2 pastila trebuia sa o iau dupa 12 ore dar am uitat si am luato dupa 18 ore, pot ramane insarcinata, ce pot face ?