postinor

Contraceptie

Postata de amitza cu 12 ani in urma.

buna ziua!pe data de 4 iulie am avut un contact neprotejat si respectivul s-a descarcat unde nu trebuie la 10 ore am luart p***anor si la alte 12 orea a 2-a pastila !pe 18 am avut menstruatia apoi pe 11 august iar pe 16 august mi-am facut inca un test de sarcina ( negativ) acum nu stiu ce sa cred oare sunt insarcinata!tin sa mentionez ca am un copil si il cresc singura deoarece tata ne-a parasit cand avea ce-a mik 6 luni eu mi-am refacut viatza cu o alta pers dar momentan nu imi doresc un copil!pls hel me

Raspunsuri (17)

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Du pa cum ati procedat si din e evolutia evenimentelor, Se pare ca ati avut noroc si nu ati ramas insarcinata. Postinorul este (un preparat) anticonceptional, hormonal, (postp***atal )ce se administraza dupa actul sexua si nupoate fi folosit mai mult 4 comprimate intr-o luna. Aparitia menstruatiei si testul de sarcina dovedesc eficacitatea. Mai observati inca o luna.l

amitza

acum 12 ani

multumesc foarte mult pt ajutorul acordat !astept sa imi vina menstruatia luna aceasta intre 6-8 sep!dar am niste mici scurgeri albicioase si urat mirositoare sani mii simt inflamati!tin sa mentionez ca la prima sarcina nu am avut nici un simpton inafara de absenta menstruatiei si nasterea fost facuta prin op cezariana!intr-o luna nu am luat de cat 2 comprimate defapt a fost pt prima oara in viata mea 1

amitza

acum 12 ani

va multumesc foarte mult t ajutor !menstruatia ar trebui sa imi vina intre 6-8 sep!mai ma o mica problema cu niste scurgeri albicioase si rat mirositoare si sani sunt inflamati

amitza

acum 12 ani

va multumersc pt ajutor am avut menstra pe 7 sept !iar in legatura cu scurgerea si durerea de burta voi merge la ginecolog

amitza

acum 12 ani

multumesc mult pt ajutor!

amitza

acum 12 ani

mai am o problema cu scurgeri albicioase urat mirositoare si sani sunt inflamti!urmatoarea menstra 6-8 septembrie

Mihaela22120678

acum 12 ani

de fapt postinorul din cate stiu eu se iau doar de 3- 4 ori pe an! da reactii adverse si dereglari ale ciclului menstrual! deci atentie. Sanatate!

laura

acum 12 ani

Analiza bacteriologica la secretia vaginala pt acele scurgeri,sanii umflati sunt de la sindromul premenstrual..

amitza

acum 12 ani

va multumesc foarte mult pe ajutorul acordat !promit ca am sa merg la un consult ginecologic si la anlize1dar sti cum este cu copil de tine nu mai ai timp

amitza

acum 12 ani

va multumesc foarte mult pe ajutorul acordat !promit ca am sa merg la un consult ginecologic si la anlize1dar sti cum este cu copil de tine nu mai ai timp

amitza

acum 12 ani

va multumesc foarte mult pe ajutorul acordat !promit ca am sa merg la un consult ginecologic si la anlize1dar sti cum este cu copil de tine nu mai ai timp!sper ca menstruatia sa apra !diin cauza la postimor am avut menstr pe 11 august inloc de 15!

eva

acum 12 ani

cand ai copil de tine nu mai ai timp sau sa mergi la medic da sa faci sex neprotejat si sa bagi hormoni in tine ai timp!!! sa folosesti metoda contraceptiva nu ai timp?

amitza

acum 12 ani

nu fi rautacioasa!nu esti stapana lumi sa poti spunne ce vrei u ! si nu cred ca te priveste pe tn anumite lucruri din viatza mea!Da am facut sex neprotejat a fost o singura data mai bn iau hormoni decat sa imi asum riscul de a face un avort!

Eva

acum 12 ani

De prezervativ ai auzit? De antixonceptionale? cand scrii aici iti asumi orice raspuns!!

amitza

acum 12 ani

da u ai auzit de foite sterile si multe altele ?sti ceva nu sunt atat de p***a pe cat ma crezi !asa ca nu mai face pe desteapta!asa ca lasama in pace si nu te baga unde nuti fierbe oala stai in treaba ta k e mmai bn!

amitza

acum 12 ani

sti ceva ia si posteaza incontinuoare ce vrei !si poate in curand vei afla toate metodele de protectie nu numai prezervativ si anticonceptionale !atunci vino la mn si fa pe desteapta !asa ca lasama in pace nu e prob ta ce fac eu cu viatza mea1 a si sa nu iti inchipui ca ma un copil dinrtr-o rel as aca ma ramas este un copil facut dupa 6 an de rel si 3 ani de caznicie asa ca lasma in pace ca stiu mai multe de protectie ca tn

Eva

acum 12 ani

Observ.