postinor2

Contraceptie

Postata de allii cu 13 ani in urma.

buna...o intrebare am si eu, si anume..isi mai face efectul pastila de postinor daca cea de-a 2-a pastila a fost luata la 24h dupa prima??

Raspunsuri (5)

vero90

acum 13 ani

nu inteleg de ce asa de tarziu? in prospect scrie ca nu trebuie a doua mai tz de 16 ore!! e bine totusi ca ai luat-o si atunci,dar cel mai bine ar fi sa mergi la un medic specialist sa intrebi sau sa iti dea altceva(se poate ,asta depinde de ce pastile ai mai laut si de organismul fiecarei femei) ! pt linistea ta e bine sa mergi si la farmacie sa intrebi farmacista! iti doresc multa sanatate si alta data sa fii mai atenta! sa te protejezi mereu !!!

allii

acum 13 ani

multumesc pt raspuns! multa sanatate si tie:)

ala-baba

acum 13 ani

Daca am luat pastila dupa 16 ore de la contact isi mai face efectul

vero90

acum 13 ani

dk e prima pastila,da! pt ca prima nu se ia mai tarziu de 72 ore!

allii

acum 13 ani

prima a fost luata la 24h, iar cea de-a 2-a la un interval de 24h dupa prima...