Postinor 2

Contraceptie

Postata de bd052009 cu 9 ani in urma.

Buna ziua, am avut o experienta mai putin neplacuta pe data de 30 septembrie seara, eu si prietenul meu "ne jucam" si s-a intamplat sa stea mai mult decat era nevoie. si mi-a zis ca i se pare ca s-a "scurs" putin dar nu stie sigur. A doua zi la 10 ore dupa contactul sexual neprotejat am luat postinor-2 respectiv ora 18:30 (pe data de 01.10) iar a doua pastila am administrato la 12 ore de la admiinistrarea primei pastile respectiv 06.30 dimineata. Dupa cateva zile pe data de 06.10 am avut acele reactii adverse, ca si menstuatia, care m-a tinut 5 zile, ca si o menstruatie normala dar fara dureri cum aveam de obicei. De la administrarea pastilelor si pana in prezent am facut cateva teste de sarcina care au indicat negativ. Cat poate sa mai intarzie menstruatia? Ultima menstruatie am avut-o in luna septembrie incepand cu data de 22 (5 zile). Saptamana trecuta aveam senzatie de "durere" la palparea sanilor, acum nu mai am insa sunt un pic umflati. Si-a facut efectul postinor sau sa imi fac griji si mai mari? Multumesc

Raspunsuri (2)

firjinia

acum 9 ani

Acum multi ani am luat postinor - ii spuneam pastila de urgenta, dar la o luna jumate m-am descoperit ca am ramas. Unii doctori au spus ca acest medicament ataca oul format si de la 4 luni de sarcina se pot vedea daca puiul e intreg sau nu, alti dri spun ca ori eram deja insarcinata cand l-am luat si atunci nu are putere sa actioneze ori nu eram si atunci e luat inainte de sarcina... Am avut si eu ciclu ca in prospect 3-5 zile de scurgeri, am crezut ca am scapat... n-a fost asa

bd052009

acum 9 ani

Dar in luna aceea ai facut teste de sarcina ca sa iti confirme faptul ca ramasesei? eu de la data de pe data de 11.10 pana in prezent am facut ceva teste si mi-au indicat negativ. chiar si ieri dimineata am facut si a indicat negativ