postinor 2

Contraceptie

Postata de cmcmf cu 10 ani in urma.

Buna!Am si eu o intrebare. Menstruatia mea s.a terminat in 19 Martie, iar in 22 am avut un act sexual neprotejat, el spune ca nu a ejaculat in mine, dar am luat postinor 2 ca sa fiu sigura..am luato conform prospectului. In 26 Martie am avut o sangerare de circa 3 zile...am inteles ca aceasta sangerare este normala, dar nu sunt sigura de asta...In luna aprilie menstruatia mea a intarziat astfrl incat nu a venit nici pe 19 nici pe 26, iar astazi este 28... In 23 Aprilie mi.am luat un test de sarcina care a iesit negativ...ma poate ajuta cineva cu o informatie va rog...ce se intampla cu menstruatia?Este normal ce mi se intampla si ce ar trebuii sa fac?

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Dupa administrarea anticonceptionalelelor de urgenta ( postinor) pot aparea tulburari hormonale , cu dereglari menstruale.
Este recomandat sa consultati medicul ginecolog.