postinor 2

Contraceptie

Postata de misi cu 12 ani in urma.

se poate ramane insarcinata intre prima pastila de postinor si a doua?

Raspunsuri (4)

Iuli

acum 12 ani

Se poate ramane insarcinata oricand. Folositi prezervativul.

misi

acum 12 ani

da stiu ca se poate ramane ori cand dar, eu am facut sex neprotezat cu prietena mea si cam la 16 ore a luat o pastila de postinor 2 iar dupa prima pastila am facut dragoste din nou cam la doua ore dupa ce a luato cu pezervativ dar acesta sa rupt si eu am apucat sa ezaculez in ea. si a doua pastila de postinor a luato exact la 12 ore. asa ca se poate ramane insarcinata in intervalul asta de 12 ore?

Iuli

acum 12 ani

Exista posibilitatea, deoarece Postinor nu functioneaza intotdeauna dar sigur, posibilitatea e destul de mica. Oricum va trebui sa isi faca un test de sarcina la 3 saptamani de la primul contact si apoi sa il repete dupa inca 5-6 zile. Pacat ca ati avut ideea extrem de p***a de a avea contact sexual neprotejat.

misi

acum 12 ani

multumesc foarte mult. mie imi spui greseala asta nu o voi mai repeta nici o data