Postinor 2 si anticonceptionale

Contraceptie

Postata de pufoasa cu 11 ani in urma.

Eu folosesc anticonceptionale, dar ieri am fost nevoita sa iau Postinor 2, doct mi-a zis sa iau Postinor 2 la ora la care am ajuns la ea si dupaia cand ma pun sa dorm sa iau a 2 pastila de Postinor, a zis k nu este nevoie sa treaca 12 ore de la prima pastila, este ok?
Intrebarea mea este daca o sa imi afecteze ciclul Postinor 2, tinand cont ca iau si anticonceptionale?Sau o sa imi vina normal dupa ce termin folia de anticonceptionale?

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Exista sanse ridicate sa prezentati tulburari ale ciclului menstrual in conditiile prezentate.

pufoasa

acum 11 ani

Dar este bine ca am luat a 2 pastila de Postinor mai devreme de 12 ore?
Este a 2 zi de cand am luat pastilele, si ma simt ok momentan, nu am sangerari, ciclul va trebui sa imi vina in data de 13 noiembrie.

Multumesc pt raspuns.

raya

acum 10 ani

Am avut relatie in 3 zile in luna aceadta si am luat prima pastila la 60 de ore si a doya padtila la dupa 8-9 ore ...