Posibilitate de sarcina?

Contraceptie

Postata de Utilizator11638522760 cu 2 ani in urma.

Buna! Iau anticoncepționale de 4 ani, însă recent le-am schimbat cu unele noi, LOGEST. Am omis primele 2 pastile, iar doctorul mi-a recomandat sa folosesc o protecție suplimentară pentru următoarele 7 zile și sa iau pastilele regulat, ceea ce am și făcut. In ziua 8 însă, nu am mai folosit contracepția suplimentară la contactul sexual. Și ma întreb dacă este in regula?
Multumesc

Raspunsuri (3)

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Metode-contraceptive/anticonceptionalele-intrebari-frecvente_1186

Utilizator11638522760

acum 2 ani

Buna ziua!
Am fost la control înainte de a relua anticoncepționalele. Medicul mi-a zis sa folosesc o contracepție suplimentară 7 zile in plus.

Utilizator11638522760

acum 2 ani

Buna ziua!
Am fost la control înainte de a relua anticoncepționalele. Medicul mi-a zis sa folosesc o contracepție suplimentară 7 zile in plus.