Posibila sarcina?

Contraceptie

Postata de MembruMobileApp1505249749 cu 6 ani in urma.

Buna seara!
Pe data de 26.08 am inceput sa iau anticonceptionale Karissa( la recomandarea medicului ginecolog) pe data de 31.08 am intarziat 2 ore cu luarea pilulei. Imediat ce mi am adus aminte am luat pilula... sunt foarte stresat deoarece incepand cu data de 1.09 am inceput sa am contacte sexuale neprotejat dar si in ziua de 31.09. Mentionez ca iau pilula la ora 23.05
Este prima oara cand iau anticonceptionale si sunt putin speriata de schimbarile organismului meu. Mi au aparut imediat dupa menstruatie scurgerii maroni insotite de "urme" de sange. As vrea sa stiu daca exista sansa sa fii ramas insarcinata si daca scurgerile maroni insotite de sange sunt firesti. Multumesc!

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Metode-contraceptive/anticonceptionalele-intrebari-frecvente_1186