Posibila sarcina?

Contraceptie

Postata de muscata cu 11 ani in urma.

Buna ziua,

Am si eu o nelamurire!!
Astazi am facut o eco abdominala, in zona genitala doctorita mi-a zis ca este un punct foarte mic si nu-si da seama ce poate fi, poate unul din cele 3: Un chist, o sarcina mica de 3 sapt sau pt ca doar ce mi-a trecut menstra de 3-4 zile un rest de acolo
Nelamurirea mea este: daca eu iau antibebe de 7 ani,regulat, fara sa uit pastile pot ramane insarcinata, m-a pus pe ganduri cu sarcina de 3 sapt, mi-a zis ca poate sa-mi vina menstra si peste sarcina, dar mie mi-a venit normal ca pana acum parca un mic mai mult, eu stiu ca atunci cand iti vine peste sarcina este schimbata ca si culoare, cantitate..etc
Voi ce spuneti, credeti ca ar fi vorba de o sarcina? Daca faca un test de sarcina acum sau peste o sapt, sa presupunem ca as fi insarcinata si mi-a venit peste, testu poate depista sarcina?
Astept sa ma luminati ca tare-s ingrijorata sad
Multumesc!

Raspunsuri (2)

muscata

acum 11 ani

Nu se pricepe nimeni? :)

Antonia

acum 10 ani

Cel mai bine ar fi sa mergi la un medic specialist, iti faci analiza de sarcina, si iti explica si cum e cu menstruatia peste sarcina. Asa esti si tu linistita. Eu doar iti pot recomanda o doctorita foarte buna de la clinica Donna, dna dr Teodorescu Claudia. Fa-ti o programare la dansa, ii explici ce anume te framanta si iti va da ea un tratament. Bafta!