posibila sarcina??

Contraceptie

Postata de cristina721121768 cu 15 ani in urma.

am facut dragoste cu prietena si ca metoda contraceptiva am folosit p***atul intrerupt dar se poate sa fi lasat ceva.. asta s-a intamplat cu 2 zile inainte sa-i vina menstruatia si aceasta intarzie desi are un ciclu regulat.. este posibil sa ramana gravida????

Raspunsuri (2)

IULIANA-ANA

acum 15 ani

p***atul intrerupt nu este o metoda contraceptiva deoarece inainte de ejaculare cativa spermatozoizi se pot desprinde si patrunde in vagin, producandu-se sarcina.

vlad26

acum 15 ani

Inainte de ejaculare, in timpul actului sexual barbatii elimina si un lichid: lichidul preejaculator. Acesta contine spermatozoizi intr-o cantitate scazuta, dar suficienti pentru a determina o sarcina.