POSIBIL UN EFECT NEGATIV AL MARVELONULUI....

Contraceptie

Postata de BIANDRE cu 14 ani in urma.

BUNA ZIUA! AS DORI SA-MI RASPUNDETI,DACA PUTETI,LA O INTREBARE.....FOLOSESC MARVELON DE APROAPE 3 ANI DE ZILE.BANUIESC CA FOLOSIREA LOR MI-A INHIBAT DORINTA DE A FACE SEX.CREDETI CA E POSIBIL ASA CEVA? DACA DA,CE ALTE PASTILE ANTICONCEPTIONALE MI-ATI RECOMANDA? ASTEPT RASPUNSUL DUMNEAVOASTRA....VA MULTUMESC!

Raspunsuri (2)

Alina

acum 14 ani

Nu recomand folosirea anticonceptionalelor. Scrie clar pe prospect, la efecte adverse ca pot duce la pierderea apetitului sexual. In afara de asta ( cu toata propaganda care se face in jurul lor ) , nu inteleg de ce ar introduce cineva hormoni artificiali intr-un organism sanatos, evident ca exista urmari. Verisoara mea in 2 ani de cand ia anticonceptionale s-a ingrasat ca o vaca. Decat pastile, mai bine folositi prezervativul.

BIANDRE

acum 14 ani

MULTUMESC DE RASPUNS,ALINA. EU,IN TREI ANI DE ZILE DE CAND LE IAU,NU AM AVUT PROBLEME CU GREUTATEA. INSA CU CEALALTA POSIBILA REACTIE......NU STIU.....AS VREA TOTUSI UN RASPUNS DE LA UN SPECIALIST.