Pilulele contraceptive

Contraceptie

Postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma.

triregolul este un bun anticonceptional?

Raspunsuri (16)

FIRICEL1

acum 16 ani

daca ai pana in 18 ani e bun,daca ai trecut du-te la u ginecolog sa-ti pescrie ceva pentru tinere ca ai trecut de adolescenta si triregolul nu prea mai are efect

comentarii utilizatori

acum 15 ani

am folosit acum circa 9 ani una dintre metodele contraceptive pe cate orala si anume produsul diane 35, dupa 8 luni, la sfatul medicului de fam am renuntat la ele pentru ca ma simteam din ce in ce mai rau.
aveam palpitatii destul de dese, probleme cu circulatia sangelui, etc.
acum o luna am mers la un cantrol ginecologic, am cerut sfatul medicului in privinta contraceptivelor, am povestit de diane 35, mi s-a recomandat un alt contraceptiv _ milligest, dupa 100 zile de administrare ma simt f rau, mi s-au umflat ambele picioare, am crampe, senzatii de greatza, etc.
am sa consult in urmatoarele zile un medic, intrebarea mea este: contraceptivele nu-mi fac bine? sa renunt la ele sau sa mai incerc?

comentarii utilizatori

acum 15 ani

as avea si eu o intrebare. am facut sex neprotejat cu prietenul meu. eu eram virgina. a doua zi la amiaza am luat pilula de a doua zi. as foarte mari temeri . este posibil sa fiu insarcinata? multumesc anticipat

comentarii utilizatori

acum 15 ani

am 17 ani si sufar de sindromul sop sau sindromul ovarului pilichistic.As vrea sa stiu ce anticonceptionale miar fi de folos si ce tratament ar trebui sa urmez.MUltumesc mult si am ajuns intrun punct unde sunt foarte disperata.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Buna ziua ma numesc Elena si am o nedumerire!am inceput sa i-au logest pt prima oara,iar de la a 4 a pilula am avut contact sexual neprotejat ,iar prima pilula am luat-o din prima zi de menstruatie!am terminat prima fasie -iar perioada de pauza a trecut dar nu am avut decat intr-o singura zi foarte putina menstruatie!ce sa fac pt ca astazi trebuie cea de a 2 a fasie cu pilule si nu stiu dc sunt insarcinata, iar la doctor nu pot merge pana poimaine!

FELICIA7102015

acum 15 ani

ii clar ca nuti face bine contraceptivele nu toate femeile le suporta in plus diane 35 sunt foarte tari eu leam folosit doar o luna pt un chist mergi cel mai bine la un ginecolog el iti va spune mai multe

comentarii utilizatori

acum 15 ani

dupa a cata pilula de desorelle pot incepe contactul sxeual ?

comentarii utilizatori

acum 15 ani

iau Karisa, dar ciclu menstrual imi vine in ultima zi din cele 7 care fac pauza, deci nu am un ciclu normal(1 zi), ce anticonceptionale imi prescrieti ? exista un anticonceptional care nu da pofta de mancare, crestere in greutate ?

comentarii utilizatori

acum 15 ani

iau karisa iar la ultimele analize mi-au iesit trigliceridele mari(colesterolul il am bun, toate anticonceptionalele modifica valorile trigliceridelor ?

andreea360118413

acum 15 ani

m-ai facut curioasa cu c ai zi mai sus referitor la tri-regol,eu il folosesc d 1 an juma apox,am 21 d ani,iar ceea c ai zis u m-a pus p ganduri.ultima oara cand am mers l ginecolog sa imi prescrie un contraceptiv m-a pus sa completez un chestionar.asadar am ramas l tri-regol,ceea c folosisem si inainte.mi-ai putea spune care ar putea fi pilule sigure pentru cele trecute d 21 d ani?asta in cazul in care ai zis k tri-regol se administreaza ana la o anumita varsta.merci anticipat

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Am 32 de ani, doua nasteri, nefumatoare, va rog sa/mi recomandati un anticonceptional deoarece nu am cum in acest moment sa iau legatura cu nici un medic.Va multumesc!

comentarii utilizatori

acum 15 ani

buna,ma numesc alina am 16 ani si va rog sami indicati ce anticonceptionale sa iau.va multumesc

comentarii utilizatori

acum 15 ani

buna seara!
menstruatia mia trcut de abia o saptamana, am avut contact sexual la ora 4 dimineata, iar la 3 dupa amiaza am luat pilula de a doua zi.
urmeaza sa iau si a doua doza.
va fi nevoie cumva apoi sa iau anticonceptionale sau ajunge sa iau doar pilula de a doua zi?
va multumesc si astept raspuns!

comentarii utilizatori

acum 15 ani

mi-am pus in brat un implant sa nu raman insarcinata dar am niste probleme sangerez tot timpul de parca as avea ciclu ce ma sfatuiti sa fac si nici odata nu am chef sa fac dragoste.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

deci am 17 ani jumate si as vreasa folosesc anticonceptionale farasa merg ladoctor...e imi recomandati? asta raspuns urgent

anny

acum 10 ani

buna ziua. in data de 23 ianuarie am facut o intrerupere de sarcina iar medicul mia prescris tri-regol. am inceput sa iau din aceea zi iar in data de 29 ianuarie . am facut sex si a lasat in mine. as putea fi insarcinata??? am facut in data de 04 februarie un test de sarcina si a iesit pozitiv...de ce???? sunt f speriata va rag dati-mi un ras cat mai repede posibil. multumesc