pilula de urgenta

Contraceptie

Postata de mericiuc cu 15 ani in urma.

buna!
am luat pilula de urgenta de doua ori intr-o saptamana.ma poate ajuta cineva cu un raspuns?este posibil sa rama insarcinata?s-a mai intalnit cineva cu aceasta problema.sunt asa de speriata...astept raspuns multumesc.

Raspunsuri (4)

mericiuc

acum 15 ani

buna!
am luat pilula de urgenta de doua ori intr-o saptamana.ma poate ajuta cineva cu un raspuns?este posibil sa rama insarcinata?s-a mai intalnit cineva cu aceasta problema.sunt asa de speriata...astept raspuns multumesc.

IULIANA-ANA

acum 15 ani

Sanse sa ramai insarcinata nu ar trebui sa fie , dar iti recomand sa mergi la un specialist pt ati recomanda o metoda de protectie. Pilula de a doua zi nu este recomandata prea des, poate niste anticonceptionale ar fi mai ok pt tine

Doina117135239

acum 15 ani

Buna Flori,

Din cate stiu eu Postinorul (pastila de a doua zi), daca este luata corect (cf prospectului), este f buna,insa ai grija deoarece nu se recomanda a fi luata decat o data la 6 luni.
Mai bine foloseste o metoda de contraceptie.....

Ioana

acum 13 ani

Si eu am facut aceeasi greseala. Nu, nu cred ca ai cum sa fii insarcinata dar m-as bucura daca nu o dai in hemoragie... Eu asa am patit! Ia legatura cu un medic si administreaza-ti vitamina K!!!