Pilula de urgentă ?

Contraceptie

Postata de Utilizator11540967322 cu 5 ani in urma.

Ultima menstruație a avut loc de pe 19 pana pe 23 Octombrie , iar pe 26 am avut un contact sexual ce s a finalizat cu ruperea prezervativului . La o ora după incident , am luat pilula de urgentă (escapelle). După 5 zile de la administrarea ei, am sângerări. Este normal?

Raspunsuri (1)

Andra Aprodu

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Metode-contraceptive/contraceptia-de-urgenta-pilula-de-a-doua-zi_1091