pilula de a doua zi

Contraceptie

Postata de vladimir96 cu 10 ani in urma.

Salut , noapte trecuta am facut dragoste cu prietena mea , prima oara nu am folosit prezervativul , cand am simtit eu ca e momentul , am luat prezervativul , numarul s-a terminat la 15 minute dupa ce an luat prezervativul cu toate ca eu am crezut ca atunci se va intampla , in fine , apoi am scos prezervativul am luat o pauza si am inceput al doilea numar , tot asa fara prezervativ dupa care am luat unul si dupa o jumatate de ora cam asa l-am schimbat cu altul ca am avut impresia ca nu mai este lubrifiat , problema este ca dupa ce ne-am culcat am visat ca am lasat-o insarcinata pe prietena mea , chiar daca sunt sigurca nu s-a intamplat nimic , ea oricum este cu o zi inainte sa ii vina menstruatia , nu stiu ce sa fac , ma gandesc ca maine daca nu ii vine ar trebui sa cumpar pastila de a doua zi sau ar trebui indiferent daca ii vine sau nu ca sa fim siguri ca nu avem vreo surpriza neplacuta? Multumesc anticipat

Raspunsuri (5)

vladimir96

acum 10 ani

Stiu ca e aiurea chestia cu visul dar chiar m-am trezit speriat si ma streseaza

vladimir96

acum 10 ani

Stiu ca e aiurea chestia cu visul dar chiar m-am trezit speriat si ma streseaza

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

In cazul in care menstruatia este regulata si urmeaza un nou ciclu menstrual, nu exista risc de sarcina.
In caz contrar, puteti administra pilula de a 2 a zi.

vladimir96

acum 10 ani

Multumesc mult de tot , da , ciclul este regulat si a venit la timp si este ca de obicei

Andrei

acum 7 ani

ieri am intretinut relatii sexuale cu prietena, surpriza a fost cand am observat ca prezervativul sa spart si urmatoarele zile trebuia sa vina menstruatii.sunt sanse sa ramana insarcinat?dupa 48 de ore e ok sa ia pilula de a doua zi?