pilula de a doua zi

Contraceptie

Postata de ecaterina oana cu 15 ani in urma.

am luat cele doua pastilute in mod corect ..am deja o luna si cateva zile de atunci..ma intreb daca poate declansa o intarziere atat de mare si daca poate interactiona chimic cu alte medicamente rezultand ineficienta.va multumesc pentru parere

Raspunsuri (6)

Mirela103

acum 15 ani

Buna. Am citit intrebarea ta si vreau sa-ti spun ca si eu am luat aceste pilule de foarte multe ori dar niciodata nu mi s-a intamplat asa cum spui. Mie mi-a venit normal dupa aceea sau mi-a intarziat cu maxim 1/2 zile. Iar in legatura cu faptul ca ar interactiona cu alte medicamente eu stiu si scrie si pe prospect ca dupa ce le-ai luat (sunt sigura ca nu trebuie sa consumi alcool sau cafea )nu trebuie sa mai iei si alte medicamente macar 2 zile.

cornel50109117

acum 15 ani

buna ziua.....am si eu o intrebare.....daca intretii relatii sexuale neprotejate in primele 2-3 zile dupa menstruatie, exista riscul de a ramane insarcinata? va multumesc anticipat pentru raspuns

alina371104614

acum 15 ani

buna am si eu o intrebare:eu iau anticonceptionale rigevidon,si de vreo 7 zile ma simt k o gravida am greturi dureri de sani, e posibil sa raman insarcinata?

georgeta283

acum 15 ani

buna.....eu stiu ca fiecare femeie are un ciclu de 28 de zile acesta poate varia intre 16-34 de zile de la persoana la persoana....dar in fiecare din aceste zile dupa un contact sexula neprotejat femeia poate ramane gravida !!!! repet nu este obligatoriu ...dar se poate intampla....singurul lucru care protejeaza 100% este sterilizarea.....prezervativul 96 % si pilulele anticonceptionale 99% care trebuie luate cu regularitate si la ore fixe...

georgeta283

acum 15 ani

deci iei rigevidon de 7 zile.......?????nu ai fost inainte la medic.....care trebuia sa-ti spuna ......daca incepi un tratament cu anticonceptionale primele 14 zile nu esti protejata ?????...fa un test de sarcina sa fi sigura.......durerile de sani pot fi si de la cantitatea de hormoni continuta de rrigevidon......parerea mea este sa faci un test de sarcina sa fi sigura si daca este totul ok renunta la aceste pilule ...au un continut prea mare de hormoni...incearca cava mai nou....

mihaela

acum 13 ani

upa un avort la cate zile apare menstruatia?