pilula de a 2 zi

Contraceptie

Postata de genica28 cu 12 ani in urma.

Nu am o viata sexuala regulata.Cand se intampla folosesc ca metoda contraceptiva ovulele pharmatex,iar in perioada de ovulatie si ejacularea in afara. Acum s-a intamplat in perioada de ovulatie,am folosit ovulele,dar ejacularea s-a facut in interior. Imi este teama.....
Credeti ca este nevoie sa iau pilula de a 2 zi?
Mentionez ca nu am luat niciodata pilule contraceptive si imi este teama de reactiile adverse.
Multumesc frumos.

Raspunsuri (2)

Iuli

acum 12 ani

Este decizia dvs. Stiti cam care este eficacitatea ovulelor. Daca nu aveti suficienta incredere in ovule, ati putea folosi fara probleme prezervativul.

Daniela

acum 12 ani

Buna!Folosesc anticonceptionalele Artizia de 9 luni si as vrea sa stiu daca trebuie sa fac pauza atunci cand fac 12 luni sau pot lua in continuare fara nici o problema.