pelicula contraceptiva

Contraceptie

Postata de cavachon cu 12 ani in urma.

am folosit pelicula contraceptiva,dar a ejaculat in interior :| trebuie sa imi fac probleme de o posibila sarcina?precizez ca am folosit''o asa cum scrie pe prospect

Raspunsuri (3)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

Peliculele se folosesc cu 15 -20 minute inaintea actului sexual, iar dupa utilizare sa evitati sa faceti dus timp de 3-4 ore, pentru a nu fi inactivat spermicidul.O pelicula protejeaza doar pentru un act sexual. Eficienta lor ca metoda contraceptiva creste cand sunt asociate cu alte metode (prezervativ, diafragma).

mimi

acum 11 ani

vreau si eu sa folosesc pelicula contraceptiva daca e sigura dar me nu vreau sa raman insarcinata

Alexandra

acum 10 ani

Buna, si eu am folosit aceste pelicule, si de o luna jumate nu mi.a mai venit menstruatia .. decat un lichid ca sangele inchis la culoare cu cateva cheaguri .. mentionez ca de obicei nu am ciclu regulat si se intampal sa nu imi vina o luna doua sau chiar trei .. ce parere aveti ?