pastila de a doua zi

Contraceptie

Postata de alexa174 cu 12 ani in urma.

buna ziua, as dori sa aflu daca ar trebui sa iau pastila de a doua zi in cazul in care prima zi a ciclui a fost 22 iunie, iar astazi in timpul contactului s-a rupt prezervativul, iar eu nu folosesc anticonceptionale. durata ciclului este in medie 26 zile. va multumesc

Raspunsuri (2)

Iuli

acum 12 ani

Azi sunteti in ziua 10 a ciclului, deci FIX in perioada fertila. Sansele de a ramane insarcinata sunt imense, intrebarea nici nu isi avea rostul. OBLIGATORIU luati pastila de a doua zi, Escapelle.

Dya

acum 12 ani

Daaaa,ovulatia poate avea loc in orice zi,metoda calendarului nu da roade in prea multe cazuri.Sanatate multa.