Pastila de a doua zi

Contraceptie

Postata de Theo** cu 12 ani in urma.

Buna seara! in urma cu 3 ani am luat pastila de a doua zi, dupa ce am luato aveam impresia ca ametesc si fel si fel de simptome , imi era foarte frica si am cumparat a doua sa fiu sigura! dupa acest eveniment totul sa dereglat, inclusiv greutatea corpului care ma afectat cel mai mult! se poate sa aiba vreo legatura? nu am luat anticonceptionale niciodata si de avort nu incape discutia!!!!!! nu am fost niciodata la ginecolog ( de rusine) stiu ca am gresit cu asta.... cum pot remedia aceasta schimbare completa? ma afecteaza cumplit aceste kilograme de care nu reusesc sa scap! imi recomandati un anume tratament? v-as fi recunoscatoare!

Raspunsuri (1)

Iuli

acum 12 ani

Nu sunt convinsa ca are legatura si totusi nu inteleg de ce ati luat a doua pastila. Consuktati un medic ENDOCRINOLOG, aveti poate o dereglare hormonala. Parerea mea este ca problema e pe fond si de stres. In alta ordine de idei nu e normal sa nu mergeti la ginecolog.