Pastila de a 2 a zi?

Contraceptie

Postata de Ioana Cristina cu un an in urma.

Am luat pastila de a 2 a zi acum 2 ore,între timp ma luat o durere de măsea insuportabila ,întrebarea mea este dacă pot lua nurofen pentru durere fără sa oprească efectul pastilei de a 2 a zi

Raspunsuri (1)

acum un an

Buna ziua,

Este important sa discutati cu un medic ginecolog inainte de a lua orice medicament. Acesta va poate recomanda doza optima de medicament, precum si optiunile cele mai potrivite de contraceptie ce va pot proteja de o sarcina nedorita.

Va recomandam sa va programati la un medic ginecolog: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Mai multe informatii despre pastila de a doua zi, gasiti in urmatorul articol: sfatulmedicului.ro/Metode-contraceptive/contraceptia-de-urgenta-pilula-de-a-doua-zi_1091