Oare e posibil sa fiu insarcinata dupa ce a ejaculat afara?

Contraceptie

Postata de Dyana95 cu 10 ani in urma.

Buna! Am o mare problema! Luna trecuta mi-a venit ciclul pe 4 iar ultimul contact sexual l-am avut tot luna trecuta pe 29.Mentionez ca acum 2 luni mi-a venit pe 5 iar acum au trecut deja 11 zile si nici macar un simptom premenstrual nu am.Anticonceptionale nu iau iar prezervativ nu am folosit ci a ejaculat afara asa cum face de 8 luni si nu s-a intamplat nimic.Inainte sa ma intrebati de nu folosim prezervativul trebuie sa stiti ca atunci cand il pune nu mai are erectie,stiu ca e ciudat dar chiar e adevarat.Nu e prima data cand imi intarzie asa mult iar eu nu prea am ciclul regulat,se mai intampla ca uneori sa mai fie si exceptii si sa-mi vina de doua ori pe aceeasi data dar asta foarte rar.
Pe mine ma ingrijoreza faptul ca nu am niciun simptom,inainte mi se umflau sanii,oboseam mai des,ma deprimam din orice etc etc chiar inainte cu o saptamana dar acum nimic.
Voi ce ziceti?Exista vreun risc de sarcina?

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Riscul de sarcina nu este exclus. Este recomandat sa efectuati un test de sarcina si sa consultati medicul ginecolog.