o nelamurire

Contraceptie

Postata de simonaelena cu 14 ani in urma.

Buna seara.am si eu o intrebare...prietenul vreu vrea sa facem sex neprotejat...mie imi este foarte frica de acest lucru chiar daca iau anticonceptionale...este posibil sa raman insarcinata daca el nu ejaculeaza in mine si eu iau si anticonceptionale? astept un raspuns..va multumesc

Raspunsuri (5)

adriana

acum 14 ani

Buna.Lasama sa te lamuresc ....anticonceptionalele sunt pentru a nu face copii...una din caracteristi,din moment ce u le iei regulat la aceiasi ora zilnic nu ramai insarcinata chiar daca partenerul tau ejaculeaza inauntru si chiar daca nu va protejati pentru ca deja tu tiai luat o masura de protectie.

fangtasia

acum 14 ani

e bine cum a spus adriana nu ai cum sa ramai insarcinata daca iei anticonceptionale

x

acum 14 ani

dar risti sa iei vreo BTS in cazul in care el este infectat

Corina

acum 7 ani

Buna seara as dori si eu un răspuns daca se poate sunt cam neliniştită as dori sa stiu daca se poate ramane insarcinata daca nu am facut sex doar am stat unu peste altu goi dar el avea ceva alb mai alunecos da nu era sperma si ma gândesc ca poate sa atins din greşeală de partea mea intima multumesc frumos! Daca se poate cat mai repede .si daca s.ar putea de la un medic ceva sau cineva care stie exact sunt cam îngrijorată el spune ca nu am cum deoarece nu ti.a dat drumu deloc

Corina

acum 7 ani

Buna seara as dori si eu un răspuns daca se poate sunt cam neliniştită as dori sa stiu daca se poate ramane insarcinata daca nu am facut sex doar am stat unu peste altu goi dar el avea ceva alb mai alunecos da nu era sperma si ma gândesc ca poate sa atins din greşeală de partea mea intima multumesc frumos! Daca se poate cat mai repede .si daca s.ar putea de la un medic ceva sau cineva care stie exact sunt cam îngrijorată el spune ca nu am cum deoarece nu ti.a dat drumu deloc