nu am mai patit asa ceva!!!!

Contraceptie

Postata de leyla07 cu 14 ani in urma.

iau anticonceptionale de mult timp, JEANINE, de vreo 2 ani si luna aceasta mia venit menstruatia inaite sa termin de luat pastilele si sa intru in pauza de 7 zile. de ce?
mai aveam de luat 4 pastile. eu leam luat in continuare.contact sexual nu am mai avut de vreo luna si ceva pana acum cateva zile si dupa aceea mia venit menstruatia.am fost protejata?c sa fac? mai incep si urmatoarea folie de pastile dupa perioada de pauza?

Raspunsuri (1)

acum 14 ani

Eu zic sa continui pastilele normal, ai fost protejata nu asta e problema dar ar fi bine sa mergi si la un control, este posibil sa fi racit, sau ai fost cumva la mare?
Din cate stiu daca mergi la mare se produc dereglari datorita contactului cu apa rece
Numai bine