nu am mai facut pauza intre folii de contraceptive tri-regol

Contraceptie

Postata de anubis cu 12 ani in urma.

pentru ca a fost revelionul am vrut sa nu am menstruatia in perioada aceasta si medicul de la planning familial mi-a recomandat sa nu mai fac pauza dintre blistere daca vreau sa nu imi mai vina menstruatia luna asta,ceea ce am si facut.insa acum dupa vreo zece pastile, am o sangerare neagra.e grav?sa merg sa fac un control ginecologic?sa opresc administrarea contraceptivelor?

Raspunsuri (2)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

in primele luni de administrare a contraceptivului oral pot apare mici sangerari sub forma de pete. orice sangerare neobisnuita necesita controlul medicului ginecolog.

anubis

acum 12 ani

iau deja de 3 ani tri regol...deci nu sunt in primele luni de administrare.dar as vrea sa stiu eu ce fac acum,pana luni cand pot merge la medicul ginecolog?opresc administrarea?astept un raspuns urgent,va rog!