novynette

Contraceptie

Postata de annemarry cu 14 ani in urma.

buna,iau contraceptive novynette (sunt la prima folie)azi trebuie sa o iau pe a19a dar mie singerarea inca nu mi s-a oprit.a mai patit cineva la fel ?ce fac dupa pauza de 7 zile continui administrarea lor?rog raspuns,mersi anticipat

Raspunsuri (6)

Sheila

acum 14 ani

Sa inteleg ca tu sangerezi de 19 zile?sau cand ti-a venit?cand ai inceput pastilele?

annemarry

acum 14 ani

Citat:
Sa inteleg ca tu sangerezi de 19 zile?sau cand ti-a venit?cand ai inceput pastilele?

menstruatia mi-a venit pe 14iunie,fiind si ziua cind am luat si prima pastila din folie,acum mai am 3 pastile de luat si singerarea nu s-a oprit(nu are un flux mare,ma patez putin si se elimina cind urinez,dar nu mi se pare normal)sa fie o dereglare hormonala deoarece am trecut de la sterilet la contraceptive?

Sheila

acum 14 ani

Ar trebui sa ajungi cat mai repede la un specialist, poate fi o dereglare sau mai rau o infectie, mergi la doctor si poate ne spui si noua ce ai facut
NUmai bine

annemarry

acum 14 ani

Citat:
Ar trebui sa ajungi cat mai repede la un specialist, poate fi o dereglare sau mai rau o infectie, mergi la doctor si poate ne spui si noua ce ai facut
NUmai bine

multumesc mult de sfat,acum singerarea s-a oprit,am terminat pastilele,sunt in a doua zi de pauza si astept sa imi vina menstruatia.acum sa vad ce va urma,daca nu imi revin la normal o sa merg la doctor,am mai citit si pe alte forumuri si la multe fete s-a mai intimplat chestia asta.pupici,sanatate multa.

Sheila

acum 14 ani

Sper ca totul va fi ok fara alte "complicatii"
pooop

Ana

acum 10 ani

Buna ziua, de 2 zile am inceput sa iau Novynette si de atunci am o stare de ameteala si de greata incontinuu si dureri abdominale. Este posibil sa fie de la ele, si sa am aceste reactii intr-un timp asa de scurt? Multumesc