novynette!!!!mercilon?

Contraceptie

Postata de lumidee cu 12 ani in urma.

buna ziua!eu am aflat abia saptamana aceasta ca anticonceptionalele NOVYNETTE nu se mai gasesc pt moment in farmacii,si eu azi termin cele 7 zile de pauza.dar ce fac?pt ca nu pot face acum pauza de anticonceptionale plec in vacanta,si nu e deloc un moment bun.dar m-am informat si am gasit ca MERCILON are aceleasi substante active si cu aceeasi concentratie,doar la excipienti difera,pt ca novynette are si mercilonul nu .Pot sa le inlocuiesc cu mercilon?multumesc

Raspunsuri (2)

laura

acum 12 ani

Mergi la medic sa-ti prescrie alt tip de anticonceptionale..nu le lua dupa capul tau..

Andrei

acum 12 ani

Toate au excipienti, altfel n-ar mai exista pastile:)

Cel mai corect ar fi sa contactati medicul dv..