nizoral + yaz

Contraceptie

Postata de bebyta 87977 cu 12 ani in urma.

Buna ziua , am de luat nizoral comprimate , samppon , cam toate de la nizoral ... scade nizoral din efectul anticonceptionaleleor Yaz?

Raspunsuri (1)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

nizoral este un antifungic, contine ketoconazol si prospectul mentioneaza interactiune medicamentoasa cu yasmin , in sensul scaderii metabolizarii acestuia si ca urmare scaderii actiunii contraceptivului.