MILIGEST

Contraceptie

Postata de Lavy4all cu 13 ani in urma.

Buna !am o intrebare legata de aceste pastilute...Din gresala am luat pastila nr 11 in locul celei cu nr 7...ambele fiind din faza a doua...Pot sa iau in ziua a 11 pastila cu numarul 7...restul le-am continuat in ordine.sunt la nr 10..maine seara ar trebui sa iau pastila 11..dar nu o mai am..o pot lua pe cea din ziua a 7..Sau nu mai iau nicio pastila si ma protejez..?
...se poate intampla ceva?pot sa o iau...e vreo diferenta intre ele daca ambele sunt din faza a doua?..trebuie sa imi fac grija daca nu m-am protejat...astept un raspuns..va multumesc!

Raspunsuri (1)

ina

acum 13 ani

Deja e cam tarziu sa-ti raspund, dar da o puteai lua si continui administrearea lor conform schemei.