Metodele contraceptive si problemele de sanatate

Contraceptie

Postata de cris23 cu 14 ani in urma.

Buna,
Ce metode contraceptive se pot recomanda pt persoanele cu mastoza fibrochistica? Medicul meu mi-a zis sa nu iau anticonceptionale, dar ce altceva as putea sa folosesc care sa fie la fel de comod ca pastilele si in acelais timp sa nu-mi afecteze starea de sanatate si mai cu seama mastoza?

Raspunsuri (1)

raluca

acum 14 ani

Buna Cris,

Din cate stiu si am citit, anticonceptionalele sunt indicate chiar daca ai mastoza fibrochistica. Parere mea ar fi sa-ti schimbi ginecologul pentru ca nu stie ce spune.