Metode contaraceptive de urgenta

Contraceptie

Postata de stefanika cu 12 ani in urma.

ce faci daca se rupe sau cade prezervativul in timpul actului sexual si tu esti mamica si inca alaptezi

Raspunsuri (4)

vi

acum 12 ani

Ramai insarcinata daca esti in perioada fertila.

stefanika

acum 12 ani

Ma interesa ce se mai poate face in aceasta situatie...o pastila contraceptiva de urgenta poate astfel incat sa nu se ajunga la chiuretaj ?.Ar afecta sanatatea unui bebelus de 1 an si 2 luni care inca mai este alaptat ....

Iuli

acum 12 ani

Cred ca se poate lua Escapelle sau Ellaone dar cautati pe net un prospect. Cu ocazia asta poate intarcati copilul. E foarte mare pt a mai fi alaptat.

stefanika

acum 12 ani

Multumesc