metoda de contraceptie

Contraceptie

Postata de miresiady cu 14 ani in urma.

ce metoda de contraceptie recomandati,voi naste in aproximativ o luna si a si dori ce metoda de contraceptie sa folosesc dupa aia si la ce timp este indicat dupa nastere sa incep contraceptia

Raspunsuri (4)

Bacu Crina

acum 14 ani

Acest lucru depinde de decizia ta de a alapta sau nu. Exista o serie anticonceptionale (exulton, parca se numesc unele dintre ele) care asigura protectia contra unei sarcini si permit si alaptarea in acelasi timp. Poti discuta despre acest lucru cu medicul obstetrician care iti supravegheaza sarcina si cu care vei naste.

Iuli

acum 14 ani

Prezervativ sau sterilet.

miresiady

acum 14 ani

as dori mai multe informati despre sterilet.multumesc anticipat

Iuli

acum 14 ani

Google > sterilet.