menstruatie

Contraceptie

Postata de Maria619 cu 13 ani in urma.

Am fost la medicul ginecolog, mi-am facut ecografie, testul pap si au iesit ok toate! Pe 26.10.2010 am avut ultima menstruatie, a intarziar 19 zile. Acum urmatoarea menstruatie trebuia sa imi vina pe 22.11.2010, pe dara de 4.12.2010, seara, mi-a venit o scurgere maronie, nimic anormal asa imi vine prima zi/ora..., insa pana azi, 8.12.2010, am avut numai scurgeri mensrtuale putine...de culoare destul de inchisa... De obicei imi in primele doua zile de mensrtuatie imi vine destul de mult... Nu stui ce sa mai fac, inca nu am fost la endocrinolog. O sa incep sa mai iau vitamina E. Ce ma sfatuiti? Multumesc anticipat.

Raspunsuri (2)

Iuli

acum 13 ani

Mergi la endocrinolog, dupa cum ti-am mai zis. Nu stiu de ce nu mergi odata si tot pui aceleasi intrebari. Pana nu iti face niste analize hormonale nu ai cum sa stii ce ti se intampla.

iancu

acum 13 ani

Da, mergi la doctor. Singurul sfat responsabil este acesta. Este singurul care iti poate prescrie un tratament adevarat. Pana atunci, dar si dupa aceea, poti insa sa iei un medicament naturist pentru tulburarile de ciclu si sindrom premenstrual. Il poti intreba si pe el, daca este ok. Pana atunci vezi uin prospect aici:http://www.3f.ro/page.php?pageName=products&pageSubName=details&entry_var1=12&entry_var2=1