menstruatie scazuta

Contraceptie

Postata de iuliana.julie cu 11 ani in urma.

Buna ziua.

De 3 luni menstruatia imi vine foarte putina. Dureaza 3-4 zile insa sunt doar cateva picaturi maronii. Nu am dureri, decat foarte foarte putin. Insarcinata n-am cum sa fiu deoarece n-am avut niciun contact sexual... mi-am facut asa ca sa fie facut un test de sarcina care oricum a iesit negativ. Sunt foarte agitata in ultimul timp si am mult stres pe cap. Este posibil ca stresul sa fie cauza? Ajutati-ma cu un sfat va rog!

Multumesc!

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Da, stresul poate fi implicat in tulburarile ciclului menstrual; este , totusi, recomandat sa efectuati un consult ginecologic si endocrinologic pentru excluderea altor posibile cauze.