Menstruatie prelungita

Contraceptie

Postata de Ushipiun cu 12 ani in urma.

Buna. Am luat timp de mai bine un an tri-regol...dupa care am facut o pauza. Cand m-am decis sa incep sa iau iar, la farmacie mi s-a spus ca s-au scos de pe piata si farmacista mi-a recomandat yazmin. am luat asa. problema e ca menstruatia a durat aproape 3 saptamani, cu scurgeri mari si dureri. intre timp le-am intrerup si s-a oprit de la sine. acum nu stiu cand urmeaza sa imi vina iar. dupa cautari mai intense am gasit si tri-regol...nici vorba sa se scoata de pe piata. sfaturi?

Raspunsuri (1)

Psih. Roxana Olaru

acum 12 ani

Buna ziua, va recomand sa mergeti si la un consult ginecologic si sa stabiliti impreuna cu medicul schema de tratament cu anticonceptionale.