Menstruatie abundente

Contraceptie

Postata de Alexandra Elena cu 12 ani in urma.

Iau anticonceptionale Yasmin., sunt in prima luna. de cand mi`a venit menstruatia, adica de o sapt jumate, nu mi`a trecut. miercuri fac 2 sapt.. e ceva grav?

Raspunsuri (3)

Iuli

acum 12 ani

DA! Urgent la medic!!!

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

intradevar, trebuie sa va prezentati la medicul ginecolog pentru un consult si mai multe investigatii pentru decelarea cauzei menoragiei. existand mai multe cauze pentru aceasta manifestare, nu putem spune cu exactitate, doar din aceste informatii, care este diagnosticul corect.
aceste anticonceptionale le-ati luat la indicatiile unui medic? pana acum ati mai avut astfel de dereglari menstruale?

va urez o zi buna

Alexandra Elena

acum 12 ani

Da iau anticonceptioanelele la indicatiile unui medic. Din cauza unui chist ovarian.