menstruatia

Contraceptie

Postata de mia_ela cu 12 ani in urma.

buna ziua !!! pe data de 15 sept am luat ultima pastila de anticonceptionale au trecut 4 zile si inca nu mi a venit menstruatia!!si am inteles ca trebuie sa vina in pauza de 7 zile la 2-3 zile dupa intrerupere dar au trecut 4 zile!! ma dor sanii si putin burta ca si cum mi ar veni!! (a fost prima data cand am luat anticonceptionalele si nu vreau sa mai iau) !!! e ceva normal??? sau e posibil sa fiu insarcinata??? multumesc frumos

Raspunsuri (2)

mira

acum 12 ani

e normal. mai ales daca ai ciclu neregulat. ultima pastila e luata in ziua 21, deci azi e abia ziua 25. pilulele au o eficacitate de peste 99%, deci no stress!

mia_ela

acum 12 ani

multumesc frumos pt raspuns!!!