Menstruatia nu se opreste de 3 saptamani dupa anticonceptionale?

Contraceptie

Postata de Andra cu un an in urma.

Am fost la ginecolog luna trecuta si mi-a recomandat sa iau anticonceptionale Yasmin.(mentionez ca nu am mai luat pana acum nici un fel de anticonceptionale) Am inceput blisterul in prima zi de menstruatie si deja au trecut 19 zile si inca nu s-a oprit menstruatia. Am fost inapoi la ginecolog si mi-a spus sa termin blisterul si sa incep altul, sa vad cum reactioneaza. Totusi nu mi se pare ok ca inca nu mi se opreste sangerarea si as vrea sa schimb anticonceptionalele. Este normala aceasta sangerare la primul blister de anticonceptionale sau inseamna ca nu mi se potrivesc?

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum un an

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Metode-contraceptive/anticonceptionalele-si-efectele-secundare-asupra-celorlalte-viscere_1187