marvelon

Contraceptie

Postata de carmen589 cu 15 ani in urma.

buna. as vrea sa stiu si eu ce efecte adverse poate avea marvelon 28. poate produce dereglari hormonale, luare in greutate sau aparitia pilozitatii? sau care sunt factorii ce pot duce la astfel de efecte. d la planning mi s-a spus ca totusi acesta nu ar avea asemenea efecte dar nu mi s-a dat nici un argument care sa sustina asta. ce parere aveti despre el? multumesc

Raspunsuri (4)

cornel aurel

acum 15 ani

da,poate produce dereglari hormonale(din proprie experienta).am luat marvelon timp de aprox.3 ani,pana cand,din cauza unor dereglari horm(prolactina crescuta),am avut dureri de sani.cel mai bine era sa va faceti determinari hormonale intai.multa sanatate!!

manuela23

acum 15 ani

buna..eu am luat marvelon 1 an..dupa care cand am mers la analizele periodice avem transaminazele foarte mari...aveam ficatul terminat..am urmat apoi un tratament cu esentiale si totul este acum ok

Paula

acum un an

Ce esențiale ai luat ca să nu te îngrașe?

Paula

acum un an

Bună! Te-ai îngrășat de la ele reții apa in corp ?