marvelon versus mercilon?un rasp urgent

Contraceptie

Postata de soricik cu 13 ani in urma.

buna fetelor...vreau sa ma ajutati!!am luat pana akm marvelon si nu am mai gasit in farmacii si mi`au dat mercilon....dak le iau am am aceasi protectie?si nu voi ramane insarcinata?la farmacie mi`au spus k le pot lua pe astea in schimbul marvelonului...pls help meeee!!!!ast un ras cat mai concret

Raspunsuri (3)

mara

acum 13 ani

Cred ca nu ai de ce sa iti faci griji.

flori

acum 13 ani

Cel mai bine e sa intrebi un medic...si eu iau tot marvelon..din fericire inca il gasesc in farmacii... mi-a spus acum ceva timp o farmacista ca trebuie tinuta o cura antihepatica... stie cineva de asta??

Cori

acum 13 ani

nu e nevoie de hepatoprotectore, cel mai bine e ca dupa o perioada mai lunga de timp, sa faci o pauza macar de o luna, k ele asa micute cum sunt, tot afecteaza ficatul. Mai bine o mica pauza decat hepatoprotectoare, Eu am vb cu un dr, endocrinolog si asta mi a recomandat.
Si eu tot cu mercilon am inlocut marvelonul si m am simtit ok cu el.