lubrifierea la barbati este la toti sau la unii nu?

Contraceptie

Postata de laura365 cu 14 ani in urma.

cred ca de obicei la barbati au o scurgere din penis,la excitatie sau in timpul actului sexual si este lubrifiere automata,de obicei,nu? as vrea sa stiu sau sa aflu daca la toti barbatii este la fel deoarece la partenerul meu nu.nu a avut niciodata vreo lubrifiere,acest lucru ma bucura.mai sunt si alti barbati la fel???

Raspunsuri (4)

laura365

acum 14 ani

cred ca de obicei la barbati au o scurgere din penis,la excitatie sau in timpul actului sexual si este lubrifiere automata,de obicei,nu? as vrea sa stiu sau sa aflu daca la toti barbatii este la fel deoarece la partenerul meu nu.nu a avut niciodata vreo lubrifiere,acest lucru ma bucura.mai sunt si alti barbati la fel???

membru334338

acum 6 ani

Ionel. Da, în momentul preludiului la toţi bărbaţii care fac dragoste apare din plăcere un lubrefiant încolor în cantitate redusă destinat de natură să penetreze uşor la început vaginul, apoi după cca 55 de ani pentru femei este nevoie de un lubrefiant din farmacii. La bărbaţii care nu fac dragoste care sunt de regulă cei mai dotaţi, aceştia doar trec la penetrare fără să mai apară acel lubrefiant şi de aceea penetrarea va fi mai cu probleme şi neplăcut pentru parteneră mai ales dacă partenerul se dă mare priceput sau mai grav nici măcar nu ştie că şi partenera trebuie să aibă maxima plăcere nu numai el.

Rip

acum 13 ani

:)) barbati nu au "ubrifiere automata" ca nu sunt vibratoare :)) cand femeia e excitata ea produce acel ceva pe care tu il numesti lubrifiant :)) deci problema e la tine, tu nu produci acel ceva :D

Ianna

acum 10 ani

da, sunt. cel putin si mie mi se intampla asta.