logest peste sarcina

Contraceptie

Postata de angy 85 cu 14 ani in urma.

cred ca sunt insarcinata dar voi continua sa iau pastile pt ca nu vrea copilul.am luat 4 ani aceste pilule iar in aceasta luna nu a aparut menstruatia. daca continui sa iau pilulele ce risc? va multumesc

Raspunsuri (2)

Livia

acum 14 ani

Atata timp cat ai urmat instructiunile si ai luat aceste aco nu cred ca esti insarcinata, mai de graba sa nu fie o dereglare, mergi la un control de rutina.

Pika

acum 14 ani

Dak am facut sex cu prietenul meu,vineri,iar sambata am luat anticonceptionala (logest)pot impiedica aparitia sarcinii?ce efecte adverse pot aparea,dak i-au timp de o luna,pt a ma asigura ca nu raman gravida?raspundeti-mi va rog mult de tot,cat mai repede!