Larisa

Contraceptie

Postata de larisamaria cu 10 ani in urma.

In luna mai am luat pilula de a2a zi . Ieri am avut contact sexual neprotejat si partenerul a avut o secretie mai vascoasa . Pentru a fi siguri si nu a intampina probleme , as vrea sa iau pilula de a 2a zi . In contextul in care am mai luat o data anul acesta , este eficient sa iau acum ? Multumesc anticipat !

Raspunsuri (3)

larisamaria

acum 10 ani

Astept raspuuns !!!

Eliana

acum 10 ani

pai..acum e tarziu sa mai iei ..trebuia sa iei atunci imediat dupa contact ..se poate lua de fiecare data cand exista suspiciunea unei sarcini ..ar trebui sa iti iei un test de sarcina ..daca e ceva se vede ..bafta multa !

larisamaria

acum 10 ani

Atunci am luat , mi-a intarziat ciclul vreo saptamana , dar apoi mi-a venit . Ar trebui sa imi mai fac vreo grija ?