la cat timp vine menstruatia dupa un avort?

Contraceptie

Postata de viket cu 13 ani in urma.

am pierdut o sarcina pe 22.12.2010 si nici pana acum nu a venit menstruatia , pot sa mai astept sau sa merg la doctor?

Raspunsuri (8)

Iuli

acum 13 ani

Mergi la endocrinolog.

alikbalik

acum 13 ani

la carte scrie ca dupa o luna si jumatate , depinde de corp .

cristina

acum 13 ani

depinde de organism...eu am facut pe 25 noiembrie si primul ciclu mia venit pe 26 ianuarie si ma tinut o zi si dupa aceea mia venit in februarie pe 13
nu mai fi stresata k si asta afecteza la fel eram si eu...

enigma

acum 13 ani

am facut avortul acum 1 luna p 22 ian{primul din viata mea}......p 2 feb am avut primul contact sexual....el spune k nu si-ar fi dat drumul...dar nuj c sa cred....a trecut o luna d la avort ... si nu am nici un simptom k mi-ar veni....exista posibilitatea sa fi ramas???

alikbalik

acum 13 ani

adik tu nu te ai protejat ? exista prezervative si o gramada de alte metode !

viket

acum 13 ani

da m-am protejat,de aceea nu inteleg de ce nu a venit

Paula

acum 13 ani

Degeaba este primul daca nu te-ai invatat minte sa te protejezi si de un posibil al doilea avort.
Normal ca exista posibilitatea sa ramai din nou insarcinata.
Exact cum a zis si alikbalik, sunt o groaza de metode de contraceptie din care poti alege: prezervative, diafragme, metode combinate (pilule, inel vaginal) necombinate, ce vrei si ce nu vrei.

Iuli

acum 13 ani

"enigma" de mai sus nu s-a protejat, la ea se referea alikbalik. Viket tu mergi la medic. "Enigma" e o persoana inconstienta care ar putea fi gravida din nou.