intreupere anticonceptionale

Contraceptie

Postata de anag cu 12 ani in urma.

Buna ziua, intrebarea mea este: anticonceptionalelele trebuie sa le intreup brusc sau sa termin folia, daca sangerez de la ele?

Raspunsuri (2)

Iuli

acum 12 ani

Ar fi mai bine sa termini folia dar in acelasi timp sa discuti cu medicul tau, nu e normal ce ti se intampla. Daca sangerarea e abundenta, obligatoriu contacteaza medicul, e posibil sa iti spuna sa le intrerupi si sa mai iei ceva pt aceasta sangerare.

iuga tamara

acum 12 ani

am folosit anticonceptionale si nu mia reglat ciclul si nu stiu ce tratament sa mai folosesc sa am si eu ciclul normal