intrebare

Contraceptie

Postata de albi cu 14 ani in urma.

am uitat timp de 2 zile sa iau pilulele(karisa) si le-am luat abia a3a zi, nu a fost prima data si pana acum nu s-a intamplat absolut nimic,dar acum mi-a venit. c trebuie sa fac? are vreo legatura cu stresul si supararile?

Raspunsuri (6)

timea

acum 14 ani

Am o nelamurire si as vrea sa ma ajutati,sunt plecata in strainatate si am luat medicamentul de a 2a zi chear la limita adika la limita celor 72 de ore a actului sexual,mai exact asta insemnand ca luni seara in jur de ora 10 sa intampplat totul si joi seara la ora 7 am luat medicamentul,pe prospect scria ca in curs de 5 zile trebuie sa imi vina menstruatia dar la mine au trecut acele 5 zile si nu am nici acum nimik,vreau sa va ma spun ca inainte cu 3 zile de avea actul sexual mi s-a termiinat menstruatia si as vrea sa stiu daca e posibil sa nu fi ramas insarcinata chear daca nu mia venit menstruatia in acele 5 zile...VA ROG SA MA AJUTATI!

simona

acum 14 ani

Timea, daca menstruatia a avut loc cu trei zile inainte de contactul sexual neprotejat in mod normal nu erai in perioada fertila si nu ar trebui sa se intample nimic, dar nu poti sti nicioadata.
Eu din cate stiu aparitia sangerarilor este o reactie adversa, tu ce pastile ai luat?

timea

acum 14 ani

Eu am luat levonelle sunt medicamente din marea britanie,sunt speriata finka eu am mai luat pilula aceasta de a 2a zi si in decurs de 5 zile mia venit menstruatia,de accea sunt acum nelamurita.

irinuca

acum 14 ani

Albi, poti sa continui sa le administrezi dar pana termini folia ar trebui sa folosesti si alta metoda de protectie si cand incepi o noua folie sa ai grija mai multa
Numai bine

albi

acum 14 ani

multumesc mult pt raspuns

sanda

acum 14 ani

as vrea sa stiu si eu daca mai pot avea copiii an urma unei sarcinii extrauterina si plus de accea mai folosesc si anticonceptionalae va rog raspundetimi