intirzie menstruatia deja 3 saptamini

Contraceptie

Postata de Anisoaraaa cu 10 ani in urma.

Buna ziua,am nevoie de un sfat,am avut un contact sexual pe data de 12 ianuarie la 32 de ore am baut o pastila escapelle peste 6 zile a venit o singerare timp de 4 zile(16 ianuarie),ciclul trebuia sami vina pe 29 ianuarie insa acum e 17 februarie si inca nu a venit,am facut 10 teste de sarcina dupa 3 saptamini de la contact au iesit negativ,
am dureri de abdomen si ma doar sinii ca si cum ar veni menstra ,insa ea nu vine,oare aceste 18 zile de intirziere pot fi de la escapelle????

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Da, pot fie determinate de administrarea de Escapelle.
Este recomandat sa consultati medicul ginecolog.