Interferenta Concor-Yasmin

Contraceptie

Postata de Anisia D cu 14 ani in urma.

Buna ziua!
Am si eu o singura nedumerire, despre care am omis sa discut cu medicul ginecolog. Din cauza unei tahicardii, iau de ceva timp Concor, iar de vreo 8-9 zile am inceput sa iau anticonceptionale Yasmin (atat pentru ca am o relatie stabila si imi doream alta metoda de contraceptie, cat si pentru ca am un mic chist ovarian despre care am inteles ca se poate vindeca mai bine cu ajutorul acestora). Exista vreo posibilitate nefericita sa interfereze cele 2 iar efectul anticonceptionalelor sa se anuleze?
Mentionez ca am facut sex neprotejat tocmai pentru ca administram anticonceptionalele in mod corect.
Multumesc si sper sa ma lamuriti curand pentru ca sunt foarte ingrijorata!

Raspunsuri (2)

raluca

acum 14 ani

Anticonceptionale Yasmin nu au nici o legatura cu celelalte pastile pe care le iei. Mergi in continuare cu ele, nu se anuleaza nimic. Multa sanatate!

Anisia D

acum 14 ani

Multumesc pentru raspuns! Poate imi fac griji in van...
Multa sanatate!