interactiunea unor medicamente asupra anticonceptionalelor

Contraceptie

Postata de Caitlin cu 12 ani in urma.

Buna seara! As dori sa aflu daca Liv.52 si Baraka care sunt niste suplimente naturale pe baza de mai multe plante,respectiv ulei de chimen pot interactiona cu anticonceptionalele Marvelon 21 si sa scada efectul acestora?
Va multumesc!

Raspunsuri (2)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

Cele doua preparate mentionate sunt suplimente alimentare, liv52 indicat pentru protecția hepatica, baraka un imunostip***ant pe baza de plante.

Caitlin

acum 12 ani

Va multumesc!